نتایج جستجو برای عبارت :

کامل بودن یا نبودن اعداد با ++C

اعداد حقیقی کامل ترین مجموعه از اعداد است که در دوره متوسطه با آن آشنا می شوید. اعداد حقیقی شامل اعداد گویا و اعداد گنگ می شود. 
هر عدد یا عبارتی که بتوان آن را به صورت کسری نوشت که صورت و مخرج آن عددی صحیح باشد و مخرج کسر صفر نشود یک عدد گویا را مشخص می کند.
دقت کنید که در اینجا گفتیم هر عدد یا عبارتی که بتوان آن را به فرم مشخصی نوشت. این یعنی گاهی به ظاهر عدد یا عبارت داده شده گویا نیست. اما با کمی تغییر به گویا بودن آن می رسیم.
ادامه مطلب
گاهی زندگی، مجال نمی دهد. گاهی محال است که مجال زندگی نمی دهد.   اگر از نقطه ای که تفاوت ظاهری مجال و محال است، بگذریم به دو راهی افکار می رسیم".  بودن" وقتی میسّر است  که باید و نباید رنگ ببازد و هرچه می ماند، صرفاً و  صرفاً موجودیت، " بودن " در معنای حقیقی باشد.  در غیر اینصورت " بودن " و " نبودن " در یک کفه ی ترازو قرار می گیرد.  
اگر "بودن " منوط به "نبودن " است.  هر عقل سلیمی می داند که "نبودن " بهتر از"بودن " است.  اگر" بودن " منوط به " بودن " است.  حافظ می
سلام برنامه چاپ اعداد سه رقمی بدون تکرار با سه تا حلقه تو در تو و یک دستور شرط می باشد و شما با اضافه کردن یک حلقه یا n حلقه اعداد چهار رقمی یا n رقمی بدون تکرار می توانید درست بکنید. 
مثال: اعداد سه رقمی بدون تکرار را بنویسید؟
تمامی اعداد سه رقمی بجز اعداد 111، 222، 333، 444، 555، 666، 777، 888، 999
کد برنامه: 
class Main {
public static void main(String[] args) {
for (int i = 0; i <= 9 ; i++) {
//حلقه اول برای چاپ اعداد صدگان
for (int j = 0; j <= 9; j++) {
//حلقه دوم برای چاپ اعد
معدود:
اعداد ترتیبی در وزن فاعل می آیند وغالباً(ال)دارند.
اعداد ترتیبی همیشه نقش صفت دارند.
معدود اعداد ۳ تا ۱۰ همیشه جمع و مجرور می آیند.
معدود اعداد۳ تا ۱۰ با عدد مخالفت جنس دارند.
معدود اعداد ۱۱تا۱۰۰ همیشه مفرد و منصوب می آید.
عدد های یک و دو هم دراعداد اصلی و هم در اعداد ترتیبی نقش صفت دارند.
اعداد داخل جمله میتوانند نقش های مختلفی بپذیرند مثل فاعل,مفعول,جارو
مجرور و....کلمه بعد آنها معدود است.
عقود:عشرونَ,ثلاثونَ,اربعونَ,........(ینَ و ونَ) دارن
شاید شما هم دوست داشته باشید اعداد را خیلی سریع تایپ کنید! اما چطور می شود اعداد را با یک دست و خیلی سریع تایپ کرد ؟ در ادامه به مقاله که معرفی می شود مراجعه کنید.

آموزش تایپ کردن اعداد
در تایپ سریع صفحه کلید اعداد همانند تایپ ده انگشتی هر انگشت مسئول زدن کلیدهای خاصی می باشد.
انگشت شست : تایپ عدد ۰
انگشت اشاره : تایپ اعداد ۱,۴,۷
انگشت میانی : تایپ اعداد ۲,۵,۸ و علامت /
انگشت انگشتری : تایپ اعداد ۳,۶,۹ و علائم ستاره (*) و نقطه (.)
انگشت کوچک : مسئول
فکر میکنم کلاس اول راهنمایی بودم که برای اولین بار در درس ریاضی با اعداد اول آشنا شدیم. قضیه خیلی ساده بود! هر عددی که فقط به خودش و یک تقسیم پذیر هست اسمش اول بود. اما اون موقه کسی به ما نگفت که چرا اصلا این اعداد اول مهم هستند . شاید اگه میگفتن هم نمیفهمیدیم !
ادامه مطلب
بحث فیلتر پیشرفته روی متون چه در کد نویسی چه در محدوده اکسل مورد نظر بنده نمی باشد که در سایت های فراوانی درباره آن صحبت شده است مشکلی که وجود دارد استفاده از این ابزار جهت کار روی اعداد می باشد
در این حالت این فیلتر هیچ کاربردی ندارد و قابل استفاده روی اعداد نمی باشد
تنها راه تبدیل اعداد به متن و سپس انجام فیلتر می باشد
در کد نویسی جهت تبدیل عدد به متن از تابع str استفاده نمائید
در پایان یاداوری می شود که شرط فیلتر هم حتما به متن تبدیل شود
در صورتی که در بعضی برنامه ها اعداد با وجود فارسی بودن ولی به صورت انگلیسی نمایش داده می شوند برای حل این مشکل ابتدا از Control Panel تنظیمات Regional and Language Option را پیدا کرده و بر اساس تصاویر زیر تغییرات را دنبال و اعمال کنید...
ادامه مطلب
اعداد به شکل Mn=2n-1 که اول باشند, عدد مرسن می گویند.
اولین اعداد مرسن کوچک عبارتند از: 3, 7, 31, 127, 8191, 131071, 2147483647 و ... که متناظر هستند با ... ,89 ,61 ,31 ,19 ,17 ,13 ,7 ,5 ,3 ,2 =n
اعداد مرسن ابتدا به خاطر خواص قابل توجهشان مطالعه می شدند که این بود که هر عدد مرسن با یک عدد کامل رابطه داشت. وِلش یک تاریخچه بزرگ اعداد مرسن را نگه داری کرد.
اعداد به شکل Mn=2n-1 که اول باشند, عدد مرسن می گویند.
اولین اعداد مرسن کوچک عبارتند از: 3, 7, 31, 127, 8191, 131071, 2147483647 و ... که متناظر هستند با ... ,89 ,61 ,
داده های اولیه:
صحیح:شامل اعداد صحیح یا اعداد بدون نقطه اعشار و کاراکتر  
اعشاری:شامل اعداد اعشاری
بولی:شامل مقادیر منطقی true , false
----
انواع داده های صحیح:
char : برای نمایش کاراکتر(حرف، رقم و نماد)  /هنگام استفاده،کاراکتر را را داخل سینگل کوتیشن قرار میدیم( ' ' )/توجه:فضای خالی خود یک کاراکتر است
byte : اعداد با محدوده کمتر از short
short : اعداد با محدوده کمتر از int 
int : شامل اعداد مثبت و منفی 
long :اعداد با محدوده بیشتر از int
برای استفاده بهتر از حافظه بهتره
یادم باشه خیلی از کسایی که در برابرشون حس مدیون بودن و کم بودن داشتم و فک میکردم بهم دارن لطف میکنن اشتباه میکردم...
جز در موارد معدود در دنیا... در باقی موارد و روابط هیییچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیره...
 به عبارت بهتر هیچ کس بدون نظر گرفتن منافع خودش کاری نمیکنه و خودش رو قربانی نمیکنه...
دیگه هیچ وقت عذاب نمی کشم از حس کم بودن و مورد عنایت بودن از استاد و دوست و بقیه....
جای دولا راست شدن و تشکر کردن باید حقمو بگیرم با خجالتی نبودن و شل و ول ن
به درس 8 از مجموعه آموزش زبان ترکی استانبولی
برای نوآموزان خوش آمدید. در این درس میخواهیم با اعداد 1 تا 19 در زبان
ترکی آشنا شویم. مانند تقریبا همه زبان ها در ترکی هم اعداد 1 تا 10 قاعده
خاصی ندارند و باید به طور کامل آنها را حفظ کنید.
اعداد 1 تا 10 در ترکی
جدول زیر هر یک از اعداد یک تا ده در زبان ترکی را نشان میدهد:

ترکی
اعداد
فارسی

Bir
1
یک

İki
2
دو

Üç
3
سه

Dört
4
چهار

Beş
5
پنج

Altı
6
شش

Yedi
7
هفت

Sekiz
8
اعداد اول اعدادی هستند که فقط به خودشان و عدد یک تقسیم می شوند؛ به عنوان مثال عدد 7 جزء اعداد اول است. اگر عدد 7 را به عدد دیگری جز خودش و یک تقسیم کنیم، باقی مانده خواهد داشت و یا جوابش کسری می شود، ولی عدد 6 اول نیست چون اگر آن را به 2 تقسیم کنیم جواب 3 می شود.
 یکی از دلایل مهم بودن اعداد اول در تئوری اعداد این است که این اعداد در واقع زیرساخت‌های اعداد طبیعی هستند. قضیه اساسی حساب بیان می‌کند که هر عدد به عامل‌های اولش بخش پذیر است.
 با بیش از ه
داشتم با نرم افزار کار میکردم دیدم اعداد در زیر صفحه (بخش footer) انگلیسی شده.
یادم آمد که در tools و بخش options. روی بخش Language Setting و سپس  Language، من تیک حالت complex text layout رو برداشته بودم، (جایی که میشه Default - Persian رو انتخاب کرد) برای همین دیگه اعداد فارسی یا عربی رو در تنظیمات استایل فوتر صفحه نمیتونستم ببینم.
رفتم تیک رو زدم. بعد روی فوتر که زده بودم insert page number، و عدد انگلیسی اومده بود، روی عدد دوبار کلیک کردم و سپس اعداد فارسی Farsi رو انتخاب کردم. درست شد.
ادام
به نام نامی الله
بودن‌هایم در میان کوهی از نبودن‌ها گم شد، ناپیدایی که سخت پیدا می‌شود.
به دنبال ارزش بودن راهی ناهموار را برای رسیدن شروع کردم، اما در آخر جایی
برایش نیافتم.
ناامید و نالایق، با سری افتاده از شرم حضور با کوله‌باری از غم‌های بیشتر شده
راه برگشت در پیش گرفتم، اما انگار در تقدیرم برگشت نقاشی نشده بود. جایی
را که آخر راه با چشم‌های خسته می‌پنداشتم،فریبی از جنس خطای قلبی‌ام بود
که اگر به عقب برمی‌گشتم خطایی بزرگ‌تر را به دو
هیچوقت هیچ چیز رابی جواب نگذارجواب نگاه مهربان رابالبخندجواب دورنگی راباخلوصجواب مسئولیت راباوجدانجواب خشم راباصبوریجواب گناه رابا بخشش...

افکار منفی مثل  حسادت، نفرت و خشم نسبت به دیگرانمثل این است که زهر بخوریم اما امیدوار باشیم دیگران بمیرند...

پولدار بودن یا نبودن،ازدواج کردن یا نکردن،درس خوندن یا نخوندن، 
خوشگل بودن یا نبودن، مساله این نیست،مساله خوشحال زندگی کردنه! لذت بردن!

کامل بودن یا نبودن یک عدد

با زبان سی پلاس پلاس

فایل exe وcpp  و متن کد در این پست 

موجوده انشاءالله به کارتون بیاد!

برنامه نویس: آقای صابری

برای دانلود متن و اگزه و سی پی پی و طرح سوال از کوئرا 
به ادامه مطلب بروید!

ادامه مطلب
اعداد حقیقی کامل ترین مجموعه از اعداد است که در دوره متوسطه با آن آشنا می شوید. اعداد حقیقی شامل اعداد گویا و اعداد گنگ می شود. 
هر عدد یا عبارتی که بتوان آن را به صورت کسری نوشت که صورت و مخرج آن عددی صحیح باشد و مخرج کسر صفر نشود یک عدد گویا را مشخص می کند.
دقت کنید که در اینجا گفتیم هر عدد یا عبارتی که بتوان آن را به فرم مشخصی نوشت. این یعنی گاهی به ظاهر عدد یا عبارت داده شده گویا نیست. اما با کمی تغییر به گویا بودن آن می رسیم.
کسر تحویل ناپذیر:
#بودن_یا_نبودن
درهای شب را بستهحواسم را در  چادر شب پیچاندهاماچه بی قرارم باز امشب!دلم،دلم آکنده از هیاهودم به دم آکنده ام از حسی که می دانم و نمی دانم چیست!  امشب سرشار  از انبوه دلشوره های آشنا رقص هزاران سایه طنین آشنای یک صدا! چه کشنده است مرز بین بودن و نبودن ها!تنهایم اگردلم از چه بی قرار است امشب!
گاهی می ترسم از خودم!گاهی فرار می کنم از آنکه می دانم هست،و نیست اما دیگر در این روزها کنارم! گاهی دروغ می گویم که نیست آنکه رفته و رفته تا که
به طور معمول هنگامی که ما با اعداد کار می کنیم، از نوع داده های اولیه ای مانند int، short، long، float و double استفاده می کنیم. انواع داده ها، مقادیر و محدوده های آنها در هنگام بحث در مورد انواع داده های C ++ توضیح داده شده است.
تعریف اعداد در C++
تاکنون در مثال های مختلفی که در آموزش های قبلی توضیح داده شد، اعداد مختلفی را تعریف کرده اید. اکنون می خواهیم مثال دیگری را توضیح دهیم که در آن انواع مختلف اعداد در C++ وجود دارد.
ادامه مطلب
آه از این درد، آه از این صبر، نیچه بود می‌گفت هرآنچه مرا نکشد قوی‌ترم می‌کند؟ پس چرا من هربار ضعیف‌تر می‌شوم؟ هربار بیشتر از قبل سست و بی‌جان می‌شوم، هربار زودتر می‌بازم.
زندگی... این چه دردیست بودن که گریزی از آن نیست؟
درد بودن، درد تنهایی، درد کامل نبودن هیچ چیز، درد... درد.... درد.... زندگی همین درد است و بس. کاش رها شدنی بود...
نخواستن بزرگترین رها شدن است... بی‌نیازی... و نیاز خودش باگ وجودی ماست. 
خسته‌ام از نیاز، خواستن، نقصان. 
تو اگر باش
من آدم موفقی هستم 
اولین چیزی که به ذهنتان می آید چیست؟؟؟
ساده اس، اعداد و ارقام حساب بانکی ، خونه کجاست؟ ماشین چی داری؟ کجا زندگی میکنی؟ کارت چیه؟ و ....
همه و همه اعداد و ارقام هستند
نکته جالب آنجاست که همین حالا هر چه قدر پول داخل حسابتان باشد ، میخواهید بیشترش کنید....
شما اگر میلیاردر هم باشید باز هم میخواهید این اعداد و ارقام بیشتر شود....
چون درحال حاضر با این جامعه کنونی موفقیت فقط اعداد و ارقام است.
پس آدم موفق نداریم.چرا؟؟ 
زیرا هر چه داش
کامل بودن نه به معنای کمال‌گرایی و بی‌نقص بودن. کامل بودن یعنی خودت را در قالب یک نقش تعریف نکن و تک‌بُعدی نباش؛ دیدی همه‌جانبه و گسترده به خودت، اتفاقات و زندگی پیدا کن. کامل باش و همه‌چیز را در خودت جای بده و بپذیر، جزئی از هستی باش. کامل یعنی مجموعه‌ای از هرچیز و همه‌کس، کامل یعنی پذیرا و دربرگیرنده. انسانی کامل باش... 
داشتم با نرم افزار کار میکردم دیدم اعداد در زیر صفحه (بخش footer) انگلیسی شده.
یادم آمد که در tools و بخش options. روی بخش Language Setting و سپس  Language، من تیک حالت complex text layout رو برداشته بودم، (جایی که میشه Default - Persian رو انتخاب کرد) برای همین دیگه اعداد فارسی یا عربی رو در تنظیمات استایل فوتر صفحه نمیتونستم ببینم.
رفتم تیک رو زدم. بعد روی فوتر که زده بودم insert page number، و عدد انگلیسی اومده بود، روی عدد دوبار کلیک کردم و سپس اعداد فارسی Farsi رو انتخاب کردم. درست شد.
اگر
میخواهمتمثل رود که دریا رامثل ابر که رعد را، که برق رامثل شاخه که پرنده را، مثل پرنده که شاخه را
معنای بودنی، معنای جاودانگیهمیشگی و هر لحظه تازهتولد و مرگپیوند ناپیوستنیهاست لبخندتآن لحظه که شعله میکشد اشک در چشمانت
و بغض در گلویت
و آن لحظه که پسش میزنی
جان منست که بر لب می آید و بر نمی آید، از تنی که غوطه میخورد میان دریا
و نمیداند میماند یا میرود، و زندگی دیگری را ورای بودن و نبودن تجربه میکند
میخواهمت بیش از زندگی، ورای بودن و نبودن
اینه
اگه یچیزی رو بفهمی تقریبا تو هر ابعادی میشه پیاده اش کرد
یعنی اصلا مهم نیست پولدار باشی یا فقیر
تیپی که میزنی به سلیقه ات و طرز تفکرت ربط داره
اگه تناسب اندام برات مهمه
میتونی دوتا دمبل بخری
میتونی غذات رو منظم کنی
و براتی یه هیکل مناسب توی خونه برای خودت بسازی
و هیچ ربطی به پول داشتن یا نداشتن نداره
اگه میخوای اخلاق خوبی داشته باشی
سعی کن روی مزخرف بودنات کار کنی و اونا رو بذاری کنار
و اینم هیچ ربطی به پولدار بودن یا نبودنت نداره
شاید لذت برد
آموزش تصویری فارسی کردن اعداد در ورد
در ابتدا بر روی گزینه File کلیک کنید
در ورد ۲۰۱۰ به بالا گزینه فایل سمت چپ اولین گزینه است.
در ورد ۲۰۱۷ بر روی گزینه گردی که در سمت چپ قرار دارد کلیک کنید.

سپس بر روی گزینه options کلیک کرده تا تنظیمات نرم افزار ورد باز شود.

در تنظیمات به بخش Advanced مراجعه کرده و گزینه numeral را بر روی Hindi تنظیم کنید.
خلاصه آموزش فارسی نوشتن اعداد در ورد
خلاصه آموزش تایپ اعداد فارسی در ورد به این گونه است :
ابتدا نرم افزار microsoft word را
سلام میدونید که در ورد اگر بخواهید یه هو تمام اعداد اعشار به جای اعداد صحیح و برعکس قرار بگیرند، یعنی مثلا 2/3 بشود 3/2، باید از find and replace استفاده کنید(اگر نمیدونید، توی منوی Edit هست) و بعد که پنجره ش باز شد در اون wildcards رو تیک بزنید و بعد در قسمت جستجو بزنید:
([0-9]{1,})/([0-9]{1,})
و بعد در حالیکه wildcards رو تیک زدید در قسمت replace بنویسید:
\2/\1
به همین راحتی با زدن replace all همه اعداد و اعشار با هم جابجا میشن.
اما در Libre office دو تفاوت وجود دارد...
ادامه مطلب
اصلا نمی فهمیدم چرا فکر می کنه خودش نبودن، ما رو بیشتر به هم وصل می کنه. من خودشو دوست داشتم...
حالا بعد دو سال از دو سال بودن توی یه رابطه ی هزاران چرا و بالاخره فهمیدن اینکه چطوری دنیا رو می دید، یکی بیاد مهسای قدیمی رو پیدا کنه باز.
یکی بیاد به من بفهمونه که حالا چرا فکر می کنی خودت نبودن بیشتر تو رو به اونکه دوست داری نزدیک می کنه؟
اگه قراره تو، تو باشی. توی رابطه ای باشی که شکوفا شی و بیشتر و بیشتر خودتو کشف کنی... چرا چیزی جز خودت بودن باید به
اعداد باینری یا همان اعداد برمبنای دودویی ، مبنایی هست که وزن اعداد را بر حسب اعداد 0 و 1 اعلام میکنه ؛ به عبارت دیگر ، یک عدد باینری ، متشکل از صفر و یک هایی ست که با بزرگ شدن عدد بر مبنای دهدهی ، تعداد ارقام آن نیز بیشتر میشه .
اما تبدیل عدد صحیح به باینری و خصوصا بالعکس ، از حساس ترین و پیچیده ترین چیزهایی هست که از بدو خلق کامپیوتر و زبان های ماشینی ، انسان هارو درگیر خودش کرده ؛ با جابجایی تنها یک رقم ،و یا حذف یک رقم ، تفاوت بسیاری در مبنای ده
کد سی تشخیص اول بودن یا نبودن یک عدد
کد سی تشخیص اول بودن یا نبودن یک عدد طریقه کار برنامه بدین صورت است که ابتدا از کاربر عدد را دریافت کرده و سپس اول بودن یا نبودن آن را اعلام می نماید. برای مشاهده نتایج کافیست کد را کامپایل و سپس در نرم افزار Run نمایید. ...دریافت فایل
۱. انیمه banana fish ـو کامل دیدم [انیمه قشنگی بود که میکشید یه ضرب ۲۴ قسمتشو ببینی .. ولی موضوعش دردناک بود برا من و کلشو با حالت تهوع دیدم .. محورش در واقع همجنس بازا نبودن ، یه عده ادمی بودن که زن و مرد و بزرگ و بچه فرق نمیکرد براشون فقط میخواسن هوسشونو پر کنن]
۲. No More Pashmal
۳. کالجوش
در لیبره آفیس ممکنه وقتی به وردش تبدیل میکنید با وجود اینکه مثلا توی تنظیماتش هم درست کردید، در خروجی اعداد را فارسی نده.
برای رفع این مشکل باید:
1- درمورد اعداد داخل متن، انتخاب کنید و کلیک راست را بزنید. بعد از character، اولین گزینه( به همین نام) را انتخاب کنید. بعد سمت راست نوشته Language، اون رو روی persian و یا Default Persian قرار بدید. (هم برای wester فلان و هم برای CTL font)
2- اگر اعداد زیر صفحه (پیج نامبر) هربار که میبندید و باز میکنید باز خارجی میشه. باید از تنظیم
قلب و ۵ عدد مرتبط با آن!
به گزارش خبرداغ به نقل از عصر ایران ، «آگاهی از چند معیار کلیدی می‌تواند تصویری نسبتاً دقیق از آمادگی قلبی فعلی شما ارائه و انگیزه لازم را برای حفظ اعداد سالم مرتبط با 
قلب و بهبود آنهایی که در محدوده سالم قرار ندارند، فراهم کند. شما می‌توانید این را بازی اعداد سالم بنامید.
به خاطر داشته باشید تمامی این اعداد در مقیاسی مداوم قرار دارند. این که گفته شود شما فشار خون بالا یا پایین دارید، کافی نیست و پزشک شما میزان بالا
اعداد باینری یا همان اعداد برمبنای دودویی ، مبنایی هست که وزن اعداد را بر حسب اعداد 0 و 1 اعلام میکنه ؛ به عبارت دیگر ، یک عدد باینری ، متشکل از صفر و یک هایی ست که با بزرگ شدن عدد بر مبنای دهدهی ، تعداد ارقام آن نیز بیشتر میشه .
اما تبدیل عدد صحیح به باینری و خصوصا بالعکس ، از حساس ترین و پیچیده ترین چیزهایی هست که از بدو خلق کامپیوتر و زبان های ماشینی ، انسان هارو درگیر خودش کرده ؛ با جابجایی تنها یک رقم ،و یا حذف یک رقم ، تفاوت بسیاری در مبنای ده
بسیاری از در هنگام کار کردن با نرم افزار word با مشکل تایپ اعداد به زبان انگلیسی مواجه می شویم که ما در ترفند چگونگی حل این مشکل را به شما آموزش خواهیم داد.
به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ تایپ غیر فارسی اعداد در برنامه word  بسیار کلافه کننده  و خیلی از کاربران زمانی که چند روش را امتحان می کنند اما این مشکل حل نمی شود دیگر مشکل را رها کرده و با همان اعداد انگلیسی در میان متون فارسی کنار می آیند.
اما ما به شما راه حل
بی نهایت یعنی چه؟
آیا عالم و هستی نهایتی دارد یا خیر؟
شگفتی اعداد:
* اگر بخواهیم روی کاغذ 1 میلیون نقطه بگذاریم
در هر صفحه 1000 نقطه
1000 صفحه لازم است
حدودا 92 ساعت وقت لازم دارد.
اگر بخواهیم از 1 تا 1 میلیارد بشماریم
حدودا 31 سال وقت لازم دارد
#تقاضای_کامل_خواندن
ادامه مطلب
بی نهایت یعنی چه؟
آیا عالم و هستی نهایتی دارد یا خیر؟
شگفتی اعداد:
* اگر بخواهیم روی کاغذ 1 میلیون نقطه بگذاریم
در هر صفحه 1000 نقطه
1000 صفحه لازم است
حدودا 92 ساعت وقت لازم دارد.
اگر بخواهیم از 1 تا 1 میلیارد بشماریم
حدودا 31 سال وقت لازم دارد
#تقاضای_کامل_خواندن
ادامه مطلب
برای ایجاد یک برند قانونی لازم است چندین اصل زیر را در نظر داشته باشید :1- اگر می خواهید نام برند شما فارسی باشد باید یک مستند معنایی در لغت نامه دهخدا داشته باشد. 2- اسامی و علائم مشهور و شناخته شده غیرقابل ثبت هستند. 3- اسامی خاص و ساختگی شانس بسیار بالایی برای ثبت دارند. 4- صفت ها و اسم هایی که نشانگر توصیف می باشند و یا عام هستند به تنهایی قابل ثبت نیستند. 5- در صورت نبودن عین نام در طبقه کالای درخواستی، استفاده از نام های چند سیلابی و ترکیبی ، از
درس هفتم و هشتم فارسی خوانده شود و کلمات دارای حروف ((س)) و ((ش)) را پیدا کرده و بنویسند.
جدول ارزش مکانی در دفتر ریاضی کشیده شود و اعداد ۳۴۵ - ۱۴۶- ۴۵۲- ۲۴۲ -۱۳۲ - ۱۴۲- ۲۳۵- ۵۴۶- ۳۶۵ - ۳۰۲ را داخل جدول قرار داده و اعداد را در خارج جدول به عدد و به حروف بنویسند.
یک صفحه املا از درس های هفت و هشت نوشته شود.
برای آزمون قراٸت قرآن ، روز شنبه آماده باشند.                    با تشکر
10:10
11:11
12:12
13:13
14:14
15:15
16:16
17:17
18:18
19:19
20:20
21:21
22:22
23:23
24:24(حیف ممکن نیست عدد مورد علاقم بودش :(
خب مسئله اینجاست این روزا هروقت میخوام به ساعت نگاه کنم این اعدادد و میبینم یادمه چند سال قبل خودم عمدی منتظر موندم که بتونم این اعداد و کنار هم ببینم اما این روزا هر وقت نگاه میکنم میبینمشون اخرشم همین چند دقیقه پیش 12:12 و این یواش یواش داره نگرانم میکنه
کسی از شما چیز خاصی در مورد این اعداد میدونه ؟ 
برنامه ای نوشتم که تعدادی عدد رو داخل خود برنامه تعریف کرده و ســــپس با روش مرتب سازی حبابی مرتبشون کنه. حالا شما سعی کنید برنامه ای بنویسید که همین اعداد رو از ورودی گرفته و مرتب کنه. میتونید یک شرط بگذارید که اگه کاربر کاراکتر خاصی رو وارد کرد به معنای پایان اعداد  وارد شده باشه. یا میتونید اعداد رو یکجا بگیرید و پردازش کنید. اگه سوالی بود در خدمت هستم.
#Programmer : Saeed Damghanian
#Web : Pyschool.blg.ir
def bubbleSort(arr):
    n = len(arr)

# Traverse through all array elements
    for i in ran
در زبان php، برای تولید اعداد تصادفی، از تابعی به اسم rand استفاده می کنیم.
این تابع 2 پارامتر را به عنوان ورودی دریافت می کند. پارامتر حداقل (min) و حداکثر (max). عدد تولید شده بین پارامتر حداقل و حداکثر تولید می شود.
به مثال زیر توجه کنید:
ادامه مطلب
به درس 26 از مجموعه آموزش زبان انگلیسی برای نوآموزان خوش آمدید. در درس قبل با مجموعه اعداد 0 تا 9 در زبان انگلیسی آشنا شدیم. در این درس می خواهیم با اعداد دو رقمی بین 10 تا 19 آشنا شویم.
ساختار اعداد 10 تا 19
در بین اعداد 10 تا 19 در زبان انگلیسی ساختاری نسبی وجود دارد. اعداد بعد از 12 همه به teen- ختم می شوند و قسمت اول آنها هم تا حد زیادی مشابه رقم اولشان است. جدول زیر اطلاعات بهتری به شما در مورد این اعداد می دهد:
جدول اعداد 10 تا 19 انگلیسی

نمایش عدد
تلفظ آمر
206 (تیپ 2،3،5،6 و SD) ، پراید، پژو 405، پژو پارس، سمند و تندر 90 ( ال90 ):مصرف بالای سوخت در اغلب خودروها دلایل مشابهی دارند که عبارتند از:1. وجود نقص در هر یک از قسمتهای موتور که وظیفه هوا رسانی به موتور را دارند، مثل فیلتر هوا. تعویض به موقع فیلتر هوا، هرچند کم هزینه است، ولی تأثیر بسزایی در کاهش مصرف سوخت دارد.2. وجود نقص در هر یک از قسمتهای موتور که وظیفه تراکم، جرقه زنی و انفجار و تخلیه را دارند. مثل تنظیم نبودن زمان بندی باز و بسته شدن سوپاپها (تایم م
  206 (تیپ 2،3،5،6 و SD) ، پراید، پژو 405، پژو پارس، سمند و تندر 90 ( ال90 ):مصرف بالای سوخت در اغلب خودروها دلایل مشابهی دارند که عبارتند از:1. وجود نقص در هر یک از قسمتهای موتور که وظیفه هوا رسانی به موتور را دارند، مثل فیلتر هوا. تعویض به موقع فیلتر هوا، هرچند کم هزینه است، ولی تأثیر بسزایی در کاهش مصرف سوخت دارد.2. وجود نقص در هر یک از قسمتهای موتور که وظیفه تراکم، جرقه زنی و انفجار و تخلیه را دارند. مثل تنظیم نبودن زمان بندی باز و بسته شدن سوپاپها (تایم
اعداد اول همانند چهره‌های مشهور در بین اعداد هستند. از آن‌ها در فیلم‌ها، کدهای امنیتی و معماها استفاده می‌شود و حتی اساتید دانشگاهی نیز با نگاهی حسرت‌بار به آن‌ها می‌نگرند.
 ریاضیدان‌ها مشغول یافتن بزرگترین عدد اول هستند. آن‌ها تاکنون 20 میلیارد عدد اول را شناسایی کرده‌اند. بنابراین اجازه دهید افتخار یافتن بزرگ‌ترین عدد اول را به آنان واگذار کنیم و در این مقاله صرفاً به ارائه بینشی شهودی از اعداد اول بپردازیم:
اعداد اول آجرهای سازن
همکنون با دانلود رایگان کتاب طالع بینی اعداد در خدمت شما یاران جویای علوم غریبه هستیم این کتاب توسط آقای بهزاد رحمتی به زبان فارسی ترجه شده و در اختیار شما قرار گرفته است
عددشناسی
یا علم الاعداد جزء علوم خفیه است که همچنان به آن سیمیا نیز گفته میشود
که یکی از علوم خمسه غریبه میباشد و ، به معنای تفسیر اعداد به وسیله اعداد
که در طالع بینی استفاده می شود، و عددشناسی پایه علم حروف است.شانس در
دنیا وجود ندارد و این تنها افزایش نیروی جاذبه است ک
نکات آموزشی  
عوامل بد خطی دانش آموزان
الف) گرفتن شست و دور بودن خیلی زیاد نوک قلم از انگشتان و صحیح نبودن جهت کاغذ و درست نبودن جهت حرکت قلم اتفاق می افتد.
ب) راست نویسی بیش ازحد: عواملی مثل بسیار دور بودن بازو ازبدن وبسیار نزدیک بودن انگشتان به سرقلم - هدایت قلم به تنهایی توسط انگشت سبابه – نا صحیح بودن جهت  کاغذ در ایجاد آن موثر می باشد.
پ ) پرفشار نوشتن که بر اثر فشار دادن بیش از حد انگشت سبابه و استفاده از قلم نا مناسب
ت ) کم رنگ نویسی بیش از
در وانفسای لایک (Like) و سین (Seen) شبکه‌های اجتماعی امروز، مجالی لازم بود برای نوشتن آرام و پایدار. نوشتنی که هم در زمان بماند و هم خواننده و نویسنده را درگیر اعداد بازدید و پسند نکند. نوشتنی که در آن نگران طولانی شدن متن نباشیم. نوشتنی که خوانندگانی وفادار دارد و با چند روز نبودن بیخیالت نمی‌شوند. نوشتنی که قیدها را بردارد و در عین حال عمیق باشد، چه عمق احساس و تجربه و چه عمق اثر در خواننده، برخلاف آنچه در تلگرام و واتساپ و... داریم. نوشتنی که یا

ریاضی کلاس اول با حجم زیادی که برای تدریس دارد اما توانایی بچه ها را در بعضی مواردبالا برده است . مثل شمردن اعداد به صورت ۵ تا ۵ تا یا ۱۰ تا ۱۰ تا و یا ۲ تا ۲ تا و.....برای تثبیت یادگیری در این زمینه می توانید هر روز با بازی و تکرار مداوم ، شمردن این اعداد را  در ذهن بچه ها ماندگار کنید . شمردن ده تا ده تا در قرعه کشیدن برای گرگ شدن یک نفر همیشه در بازی های کودکانه کاربرد دارد : ده بیست سی چهل پنجاه شصت هفتاد هشتاد نود صد ...با همان آهنگ به خصوصش ..........
نوشتن را دوست داشته و دارم. آنچه مرا از پرداختن به آن بازداشته است، مسئله ای است به نام کمالگرایی. از کمالگرایی بسیار گفته اند و شنیده ایم. بارزترین نمود کمالگرایی در من صفر و صد بودن تقریبا همه چیز است. یا کاری را به بهترین و بی نقص ترین حالت ممکن انجام بده یا اصلا شروعش نکن، چرا که همه چیز باید کامل و بی نقص باشد. به گمانم اولین جرقه های کمالگرایی در دوران مدرسه و در نتیجه ارزش گذاری های نادرست سیستم آموزشی در ما ایجاد می شوند. سیستمی که به ما
به نام خداوند بخشنده و مهربان با یک پست آموزشی دیگر با عنوان آموزش جمع زدن اعداد در اکسل خدمت شما عزیزان و سروران گرامی هستیم،در این پست آموزشی قصد داریم به شما نحوه ی جمع زدن اعداد با توجه به شروط مختلف را آموزش دهیم.
جهت مطالعه این پست آموزشی کلیک نمایید.
روز 256ام هر سال (معادل عدد 100 در مبنای شانزده ) مطابق 13 سپتامبر به عنوان روز برنامه نویسان نام گرفته است.از جمله دلایل انتخاب عدد 256 به عنوان روز برنامه نویسان این است که 256 بزرگترین توان عدد 2 کوچکتر از 365 که تعداد روز های یک سال است،میباشد.
همچنین در سیستم دودویی کامپیوتری تعداد اعداد منحصر به فردی که میتوان توسط یک بایت تولید کرد 256 میباشد،که شامل اعداد تا 255 میباشد. عدد 255 به صورت کلی برای برنامه نویس ها عددی آشناست.
«اعداد در اذکار»..اولیاءالله فرموده اند رعایت عدد در اذکار مانند رعایت حدود در نقشه ھای گنج است ؛ ھمانطور که اگر در حفاری گنج ، یک متر این طرف و آن طرف شدن باعث سرگردانی و نایافتی می گردد عدم رعایت اعداد اذکار ھم وصول به نتیجه را ناممکن یا دشوار می نماید.. ..باید بدانی که الاعداد ارواح و الحروف اشباح و العدد کاشنان المفتاح، اذا نقصت او زادت لا یفتح الباب و الزیاده علی العدد المطلوب اسراف و النقص منه اخلال"ترجمه:اعداد ارواح و حروف اشباح هستند ،
به درس 27 از مجموعه آموزش زبان انگلیسی برای نوآموزان خوش آمدید. در این درس می خواهیم با مجموعه اعداد بین 20 تا 99 و ساختار ساختن آنها آشنا شویم.
ساختار اعداد دو رقمی ضریب 10 در زبان انگلیسی
ساختار اعداد دو رقمی ضریب 10 (20، 30، 40 ، …) در انگلیسی خیلی مشابه اعداد ساختار اعداد بین 13 تا 19 است. در واقع به جز عدد بیست (و یک نکته کوچک در 40) برای ساختن بقیه اعداد دو رقمی ضریب 10 کافیست –teen را از انتهای آن حذف کرده و به جای آن –ty را اضافه کنید (عدد 20 کمی متفاوت است)
بعضیا باید تلاش کنن آدمای بهتری باشن. دوستاشونو اذیت نکنن، خانوادشونو به ستوه نیارن، حتی حیوونا رو آزار ندن. بعضیا اما، باید در محبت و بخشندگی خودشونو تعدیل کنن. جلوی قلبشونو بگیرن و به عشقشون «همیشه» اجازهٔ بروز ندن. بعضیا باید سعی کنن کمی خساست، بی تفاوتی، غرور و خودخواهی و حتی بدخواهی کسب کنن. ایده آل آدما در خوب بودن نیست، همونطور که در بد بودن نیست! در تعادله. در خاکستری بودن. در سیاه یا سفید نبودن.
خودم رو رها کردم و از میدان زندگی خارج شدم.از بیرون به خودم نگاه می‌کنم،بدون هیچ تعصب و سوگیری خاصی.سختِ اما همه‌اش برای پیشرفت خودمِ.یک سری راه‌های نرفته و کارهای انجام نشده اطرافم رو شلوغ کردند.مثل یک عالم پرونده می‌مونن،پرونده‌هایی که کف این اتاق رها شدن و به عمد نادیده گرفته می‌شن.یکی از اون‌هارو از روی زمین بر می‌دارم.پرونده‌ی یک کار ناتمام هست.به عنوان یک آدمی که "من" نیستم بهش نگاه می‌کنم.اوضاع خیلی بد نبوده و جا برای پیشرفت وجو
روزی چند بار تصمیم می‌گیرم آن صفحه‌ی کپک زده‌ی متروک مانده‌ی بی‌مصرف را برای همیشه ببندم و تمامش کنم اما یک چیزی مرا به آن‌جا وصل کرده است. یک چیزی به جز تو. گفته بودم اگر مانده‌ام فقط به خاطر تو مانده‌ام، دروغ نگفتم؛ اما چیزی که نمی‌گذارد آن صفحه را ببندم، حتا اگر تو هم دیگر آن‌جا نباشی آن عدد مزخرف بالای صفحه است. ۶۵۵ پست ناقابل. ۶۵۵ عکس در شش سال که خدا می‌داند هر کدامشان چقدر وقتم را گرفته. امروز رفته بودم آن قدیمی‌ها را نگاه می‌کرد
سورد ها در واقع کد های ورود ما به دنیای شخصی ما است و امروزه هکر ها به راحتی می توانند پسوردهایی آسان و نه چندان آسان را هک کنند و از اطلاعات شخصی ما سو استفاده کنند. پسوردهای آسان مثل ۱۲۳۴۵۶ یا qwerty پسوردهایی هستند که بدون شک بسیاری از ما برای حساب های کاربری و حتی کارت های بانکی خود انتخاب می کنیم ولی آیا واقعاً پسورد هایی که ما انتخاب می کنیم دارای استاندارد های لازم هستند.
مشکل اصلی بسیاری از پسورد ها کوتاه بودن و قابل پیش بینی بودن پسورد ها
چند وقتیه که مسئله های مختلفی ذهنم رو هی درگیر میکنناز بودن خیلی  از آدم های جدید تو زندگیم و از نبودن خیلی های دیگهدلتنگی ها و بغض کردن های زیادبی حوصلگی و بی انگیزگی برای درس و دانشگاه و تموم کردنشترس از جدا شدن و دل کندنترس از یه آینده نامعلوم که حوصله ساختنش نیستترس از شنیدن حقیقت!قایم شدن پشت نقاب های مختلفهمه و همه و خیلی چیز های دیگه باعث شده که این روز ها بی حوصله تر بشمحتی نبودن کسی که بخوام راحت و بی پروا باهاش صحبت کنم راجب ترس هام
سلام. در زبان php، برای تولید اعداد تصادفی، از تابعی به اسم rand استفاده می کنیم.
این تابع 2 پارامتر را به عنوان ورودی دریافت می کند. پارامتر حداقل (min) و حداکثر (max). عدد تولید شده بین پارامتر حداقل و حداکثر تولید می شود.
به مثال زیر توجه کنید:
<?php$random_number = rand(1, 50);echo $random_number;
ادامه مطلب

شما فرصت کافی داشتید. واقعیت شما به ما تعلق دارد. ما الهی ایم و از پیش مرده ایم کوچ نشین های واقعیت دیگر. ما زخم خوردیم و ایستادیم. هیچ عامل دیگری نیست. هر کدام از شما که بخواهیم را برمی گزینیم. هر صفتی که می خواهیم. هر چهره ای. هر صورتی صاحبان کوانتاهاا

ما زخم خورده ایم و ایستاده ایم. جهان ما مرد و بدل به اعداد شدیم. ما در زمان ایستادیم. ما همه ی حالت ها. ما واقعیت های دیگر را می دزدیم و هرگز ابایی نداریم که بگوییم این آخرین روز دنیاست و از ا

شما فرصت کافی داشتید. واقعیت شما به ما تعلق دارد. ما الهی ایم و از پیش مرده ایم کوچ نشین های واقعیت دیگر. ما زخم خوردیم و ایستادیم. هیچ عامل دیگری نیست. هر کدام از شما که بخواهیم را برمی گزینیم. هر صفتی که می خواهیم. هر چهره ای. هر صورتی صاحبان کوانتاهاا

ما زخم خورده ایم و ایستاده ایم. جهان ما مرد و بدل به اعداد شدیم. ما در زمان ایستادیم. ما همه ی حالت ها. ما واقعیت های دیگر را می دزدیم و هرگز ابایی نداریم که بگوییم این آخرین روز دنیاست و از ا
در زبان ترکی آذری هم اعداد از قواعدی مشابه با دیگر زبان ها و بلکه قواعدی ساده تر پیروی می کنند و کافیست از یک تا ده به صورت یکی یکی، از ده تا صد ده تا ده تا و از صد تا هزار صدتا صدتا بتوانیم بشماریم.
1= بیر
2= ایکی
3= اوچ (معمولا اوش تلفظ می شود)
4= دؤرد (معمولا ر تلفظ نمی شود)
5= بئش
6= آلتی
7= یئددی
8= سگگیز
9= دوققوز
10= اون
20= اییرمی
30= اوتوز
40= قیرخ
50= اللی
60= آتمیش
70=
یئتمیش
80= هشتاد (در قدیم سکسان یا سهسان مصطلح بود ولی امروزه هشتاد کاربرد دا
درس 25 از مجموعه آموزش زبان انگلیسی برای نوآموزان خوش آمدید. در این درس می خواهیم با اعداد 0 تا 9 در زبان انگلیسی آشنا شویم.
ساختار اعداد 0 تا 9 انگلیسی
ساختار اعداد 0 تا 9 در انگلیسی مشابه فارسی است. همه اعداد خاص هستند و باید تک به تک آنها را یاد بگیرید. سعی کنید برای یادگیری بهتر سعی کنید اعداد را با ترتیب یاد بگیرید. یعنی بعد از یادگیری همه اعداد بارها از 0 تا 9 را به انگلیسی بشمارید. به تلفظ درست اعداد هم خیلی دقت کنید!
جدول اعداد 1 تا 9 انگلیسی

نم
زنان محبوب و جذاب، به خودشان احساس خوبی دارند. روانشناسان بزرگ معتقدند در مرحله ی اول، زنان باید احساسات منفی را که به خودشان دارند بشناسند.
احساسات منفی در عمق ضمیر ناخودآگاه یک زن، دفن و موجب می شود که او، احساس کند نمی تواند رابطه ی خوبی با همسر و اطرافیان داشته باشد.
رایج ترین احساسات منفی درباره ی خود عبارت اند از: احساس بی ارزشی ،محبوب نبودن و عجیب و زشت بودن و نالایق بودن و جذاب نبودن، که زنان با داشتن این احساسات منفی درباره ی خود، یک
ما می دانیم که زنبورها مفهوم صفر را دریافت می کنند و می توانند ریاضی پایه را انجام دهند. در حال حاضر محققان کشف کرده اند که آنها نیز ممکن است قادر به اتصال نمادها به اعداد باشند. این یافته ای است که نور جدیدی را در مورد اینکه چگونه توانایی های عددی در طی هزاران سال تکامل یافته است و حتی فرصت های جدیدی برای ارتباط بین انسان ها و گونه های دیگر باز می کند.
ادامه مطلب
یکی از اساسی ترین مشخصه های هر زیان برنامه نویسی مجموعه انواع داده است که پشتیبانی می کند. زبان دارت انواع زیر را پشتیبانی می کند:
اعداد
رشته ها
بولین
لیست ها
مپ ها
اعداد
نوع عددی در دارت برای نمایش ثابت های عددی استفاده می شود. این نوع خود به دو زیر نوع تقسیم می شود

نوع صحیح: این نوع برای نمایش اعداد بدون بخش اعشاری استفاده می شود. مثلا عدد ۱۰ کلمه ی کلیدی int معرف این نوع در دارت است.
نوع اعشاری: این نوه برای نمایش اعداد با بخش اعشاری استفاده می
دلم میخواد خودمو بالا بیارم..کاش میشد برگشت به قبل..کاش ی سری آدما هنوز بودن..کاش این همه اشک نبودن...
چجوری ی نفر میتونه تیکه تیکه بشه ولی نمیره...؟هعییی

+ی روزایی چقدر ساده بودم..چقدر بچه بودم... ی روزایی دنیا در عین غمگینیش هنوزم قشنگ بود چون آدمای خوب زیادی توش بودن...اما الان خودمم دیگه آدم خوبی نیسم.. 

++کسی هم اصلا این بغض ها رو میخونه؟نه...چه اهمیتی داری مگه تو؟هعی...
یکی بود یکی نبود
و شروع مشکلات از همان بودن بود
بودن یا نبودن مسأله ای نیست
مسأله در بودن است
وقتی بود بودی
مسأله ات چرا بودن است
چگونه بودن
و مشکلات ات شروع میشود با دیگر بود ها
نگران بی انصافی میشوی
نگران مظلوم واقع شدن
نگران دیده نشدن
نگران ندانستن
نگران نادان خوانده شدن
و اگر بودی مسلماً آزاد نخواهی بود
اگر بودی به ناچار باید حرکت کنی
و باید بسازی
و ساختن و ایجاد کردن بدون ساخته شدن و ایجاد شدن معنی ندارد
ذات نایافته از هستی بخش که تواند
سلام امروز  با پنج دسیار بد بتمن اشنا میشیم
شماره5:
 بتومن
زن 
دلیل :بیکار  بودن
شماره4:
استفانی براون
زن 
دلیل:عشق کسی نبودن
شماره3:
مرد
دلیل: زد بتمن بودن
شماره2:
کاساندرا کین
زن
دلیل: خصوصی
شماره 1:
 دیک گریسون
دلیل: جایگاه دزد،مقام دزد،دوست دختر دزد،کثافت تمام عیار،  بیکار،**کش مادر****

برخی از ویژگی ها و معیارها تولید این جنس ، شامل موارد زیر می شود:
• خام پارچه ( با مصرف بهترین الیاف ارتباط مستقیم دارد )
• نوع رنگرزی
• ثابت بودن رنگ در انواع شستشوها
• یک دست بودن رنگ در تمام طول طاقه
• لطافت
• زیردست خوب
• شفافیت رنگ
• بدن نما نبودن
• تراکم بافت استاندارد
• بسته بندی خوب طاقه ها
• عرض دقیق 
ادامه مطلب
رنگ
درس
فعالیت های انجام شده (تدریس)
فعالیت های خواسته شده (تکلیف)

اول
فناوری
تدریس ابزار های نقشه +تدریس نقشه کشی

دوم
ریاضی
تدریس بخش پذیری + تدریس اعداد اول
سوال داده شده حل شود + تمام اعداد اول 2 رقمی را حفظ کنید + کتاب درسی صفحات 56 و57 و 58 در کتاب حل شود 

سوم 
دینی
تدریس درس 8 توسط دانش آموزان ( جلسه ی قبل نیمه تمام مانده بود )

چهارم
ورزش
به علت وجود برف  کاری انجام نشد و بچه ها آزاد بودند

ما پذیرشگرها اجازه نداریم درباره‌ی میهمانان هتل به کسی اطلاعات دهیم. اینکه فلانی در هتل هست یا نه، کِی آمده و کِی رفته و ... را طبق بخشنامه و دستور اداره اماکن نمی‌توانیم بروز دهیم. حال اگر جایی این کار انجام می‌شود تخلف صورت می‌گیرد. اگر میهمانی دارید که در هتل مقیم می‌شود، سعی کنید اطلاعات تماس با او را به طور کامل در اختیار بگیرید یا در زمان ورود به هتل او را همراهی کنید، خود را به پذیرشگر معرفی کنید و شماره‌ی اتاق میهمان‌تان پرسیده و ی
سلام امروز برنامه دریافت ورودی از کاربر و تشخصی عدد اول در جاوا و براتون گذاشتم. برای بدست آوردن عدد اول فرمول ریاضی وجود نداره فقط میتوان باقی مانده اعداد بخش پذیر بر عدد ورودی گرفته شده از کاربر را چک کرد و اگر صفر شده بود عدد اول نیست در غیر اینصورت اول است. و اعداد صفر و یک جزو اعداد اول نیستند.
کدبرنامه عدد اول در جاوا:
package com.company;
import java.util.Scanner;
class Main{
public static void main(String args[]){
int i,m=0,flag=0;
Scanner input = new Scanner ( System.in );
int n= input.nextInt ();//عد
۰/۷ = Point seven OR Zero point seven
۰/۹ = Point six OR Zero point six
۳/۹ =  three point nine
۱۲/۳۱ = Twelve point nine three OR Twelve point thirty-One
۵۲/۳۶۴ = Fifty-two point three six four
حتماً ببینید: ۵ فیلم رایگان از نحوه تلفظ و نوشتن اعداد انگلیسی که باید بلد باشید
در سایر مواردی که در آن،قبل از اعشار،عدد صفر وجود ندارد،در هر دو نوع انگلیسی، به طور یکسان خوانده می شوند:
۲/۹۵ = two point nine five (دو ممیز نود و پنج صدم)
۹۵/۱ = ninety-five point one (نود و نه ممیز سه دهم)
۳۳/۷۵ = thirty-three point seven five (سیزده ممیز هفتاد و پنج صدم)
۳/۳۷۵ = three po
دیشب رفتیم Once Upon a Time in Hollywood رو دیدیم توی سینما.

حقیقتش، فیلم کایند آو تاریخی، بامزه، طنز، و گاهی هم خشن و ترسناک بود.
درباره زندگی یه هنرپیشه هالیووده که خیلی ضعیف و ترسو هست، الکاهالیک هست،
در عوض یه دستیار مانند داره (برد پیت)، که خیلی قوی، آروم، سکسی، دوست داشتنی، و پسر بسازی هست.
شخصیت این پسر دستیاره، همین کلیف بوث، مثل شخصیت الکس یولیش خواننده المانیه.
همون که صدای کلفت داره.
مرموز، باشخصیت، آروم، ناز، سکسی،
سکسی بودن پسرها به تیپ و ق
هیچ انسانی کامل نیست. پس باید مراقب کسانی باشیم که مدعی هستند بی‌عیب‌ونقصند.
روزی که فکر می‌کنیم انسان کاملی شده‌ایم، باید همه‌چیز را از اول شروع کنیم.
انسان کامل شدن سرابی بیش نیست؛ اما می‌توان حداکثر تلاش را برای انسان خوبی بودن کرد.

استفان آینهورن
هنر خوب بودن
خدا به موسی گفت: ده روز دیگه پیشم بمون!
موسی گفت: چشم
وقتی موسی برگشت پیش همراهاش، دید که اونا همراه نبودن. از همراه نبودن همراهاش ناراحت شد ولی...
ولی ده روز خدا همراهش بود، پس از تنها موندنش ناراحت نشد!
ده روز موسی تنها بود.
ده روز موسی با خدا تنها بود.
خدا موسی رو خیلی دوست داشت.
درآوردن همه اعداد اول با پایتون

جالبه ! منم دنبال همچین کدی بودم تا بالاخره همت کردم
و نشستم خودم نوشتمش ، این کد میاد و اعداد اولو پیدا میکنه
و میریزه تو یه فایل تکست به نام اوَّلیا Avalaia

توضیحاتشم می نویسم تا از کدم سر در بیارید !

کد در ادامه مطلب ...

# درآوردن همه اعداد اول با پایتون
# گرفتن عدد سقف و محدود کننده جست و جو
tako = int(input(">>> Ta Koja Beram : "))
# تعریف متغیر ها
teda = 0
aval = []
# ایجاد یک فایل تکست برای ذخیره سازی
save = open("Avalia.txt", "w+")
save.writelines("Av
لطفا مطابق کوییز قبل پاسخ دهید

۱) فرض کنید f از A به B و g از B به C دو تابع باشند. ثابت کنید:
الف) اگر g•f (ترکیب f و g) پوشا باشد، آنگاه g نیز پوشا است.
ب) اگر g•f یک به یک باشد، آنگاه f نیز یک به یک است.

۲) فرض کنید h تابعی پوشا از مجموعه اعداد طبیعی به مجموعه نامتناهی D باشد. ثابت کنید کاردینال D برابر با کاردینال مجموعه اعداد طبیعی است.
کاش بدانی، وقت نبودن هاتت
چگونه  گلهای قالی ، زیر ردقدم هایم 
تاب نمی آورد
 وچشمانم ، چگونه
حرکت کند عقربه هارا نفرین می کند
وقت نبودن هایت
حتی سینیِ فنجان قهوه
به دنبال سهم فنجان تو میگردد
کاش می دانستی
وقتی دیدنت ، دور می شود و دیر
دلتنگی ،چه طعم  تلخ دارد  

مراحل روش تحلیل سلسله مراتبی فازی چانگ به شرح زیر است:
گام ۱: رسم نمودار سلسله مراتبی
گام ۲: تعریف اعداد فازی به منظور انجام مقایسات زوجی
گام ۳: تشکیل ماتریس مقایسات زوجی با به کارگیری اعداد فازی
اگر چند خبره وجود داشته داشته باشد، درایه های ماتریس مقایسه زوجی جامع که در روش تحلیل سلسله مراتبی فازی به کار می رود، یک عدد فازی مثلثی است که مولفه اول(l) آن حداقل نظرات، مولفه دوم (m) میانگین اعداد و عدد سوم (u) حداکثر اعداد می باشد.
گام ۴: محاسبه  برای
این پست برای ایده هاید برنامه نویسی هست که به هر زبانی میتوان نوشت
هرکس ایده ای داره بگه تا بزارم:

سطح:مبتدی
برنامه ای که اعداد اول بین ۱ تا ۱۰۰ رو توی خروجی نمایش بده(غیر گرافیکی)
برنامه ماشین حساب(غیر گرافیکی)
برنامه چاپ اعداد اول بین دو عددی که از کاربر گرفته شده(غیر گرافیکی)
برنامه چاپ اعدادی که توانی از دو هستند(غیر گرافیکی)

سطح:متوسط
ادامه مطلب
«پیرمرد» زمانی به نزدیکانش می گفت پستویی دارد پر از زاییده های خیال و کند و کاو در زندگی.پستوی او به پستوی  خانه ی خمّار می ماند که هر چه از آن پیاله بردارند تمام نمی شود. او به دریا وصل است و از همان است که سبو پر می کند بهر مشتاقان. او تمامی ندارد. مانند منظره ی نقاشی است از طبیعتی که  تمام فصل ها را در دل خود دارد و تنها یک تصویر نیست: او تمام ِ زندگی ست.
از نیما یوشیج می گویم. گاهگاهی از او می خوانم و باید برای خودم  بنویسم پیچ و خم کار او از چشم
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

با سلام 
قصل سوم اعداد اعشاری را با یکدیگر گوش کنیم 
کاش بدانی، وقت نبودن هایت
چگونه  گلهای قالی ، زیر ردقدم هایم 
تاب نمی آورد
 وچشمانم ، چگونه
حرکت کند عقربه هارا نفرین می کند
وقت نبودن هایت
حتی سینیِ فنجان قهوه
به دنبال سهم فنجان تو میگردد
کاش می دانستی
وقتی دیدنت ، دور می شود و دیر
دلتنگی ،چه طعم  تلخ دارد  

جمله n ام الگوهای کسری زیر را بیابید.

با دقت در کسرهای پیش رو می بینیم این کسرها گویی الگوی منظمی ندارند، اما صورت و مخرج آن ها به طور منظم با اعداد ثابتی جمع می شوند. پس الگوی جمله n ام صورت و مخرج را به طور جداگانه به دست می آوریم.
 مثلا صورت کسرها در هر جمله یک واحد افزایش داشته است. یعنی هر بار اعداد صورت کسر با عدد یک جمع شده است. پس اگر n را عدد صورت کسر در نظر بگیریم، ضریب آن یک خواهد بود که مساوی با n است. عدد قبل از ۱ در صورت نیز صفر است پس د

۲) فرض کنید h تابعی پوشا از مجموعه اعداد طبیعی به مجموعه نامتناهی D باشد. ثابت کنید کاردینال D برابر با کاردینال مجموعه اعداد طبیعی است.

=============
حل سوالهای فوق در فایل زیر
Solution2

ما زخم خورده ایم و ایستاده ایم. جهان ما مرد و بدل به اعداد شدیم. ما در زمان ایستادیم. ما همه ی حالت ها. ما واقعیت های دیگر را می دزدیم و هرگز ابایی نداریم که بگوییم این آخرین روز دنیاست و از این شام
چیزی که من رو از اعماق وجودم به وجد می‌آره، اینه که صبح، کله‌ی سحر پاشم، تلگرامم رو باز کنم و ببینم یه هم‌مدرسه‌ای‌ای که خیلی هم صمیمی نبودیم و الان زیست می‌خونه، به من پی‌ام داده و از من پرسیده که آیا می‌دونم که چه‌طور اعداد گویا رو می‌شه با اعداد طبیعی شمرد. خب واقعا، فارغ از علاقه‌ی خودم، از این ذوق کردم که دختر زیست‌خوانمان، سوالات این شکلی داره، و فراتر از اون، دنبال سوالاتش می‌ره تا جوابشون رو بگیره. البته، ممکنه این سوال مثلا
باختن چقدر دلچسب است. گویی از وزن تن من چیزی کم می شود. ما به این جهان آمده ایم تا ببازیم. تا چیزی  را از دست بدهیم. حتی چیزی را که هرگز نداشته ایم. من از درخت آزادترم و از آزادی کمی آزادتر. من از خودم کمی من ترم و همین باعث میشود با خودم کمی بیگانه باشم. گویی از آغاز نبودم.
 وقتی که زاده شدم شکلی از عدم پا به این جهان گذاشت که اندکی بیگانه بود و می گریست. زیرا نبودن من تمام عرصه های زندگی ام را در خود داشت و چهره اش شبیه خودم بود. 
«من می‌اندیشم، پس هستم»: جمله‌ی معروفی که احتمالا برای حداقل یک مرتبه آنرا شنیده‌ایم. آغاز فاعل انگاشتن انسان، شروع پوزیتیویسم. این جمله در ابتدا آنقدر زیبا و بدیهی به نظر می‌رسد که اگر نه اینکه ذوق شنونده را برانگیزد که در اقل، تائید او را در پی خواهد داشت. اما آیا این جمله درست است؟ نکته‌ای که کمتر به آن فکر کرده‌ایم.
گزاره از دو بخش تشکیل شده است: من می‌اندیشم و من هستم که صورت منطقی آن «اگر من بیاندیشم، آنگاه من هستم» است. فرض «من می‌ا

=============
حل سوالهای فوق در فایل زیر
Solution2
از مزایای تیچر نبودن همین بس که اگر تنبلیت اومد و نخواستی بری با غیبت تو یه دونه دانش آموز اتفاق خاصی نمیفته ولی غیبت تیچر اشتباه بزرگیه و نمیتونی تنبلی کنی و نری مثل همین دیروز که بنده داشتم از خستگی پرپر میشدم اما چاره ای نداشتم جز این که خودمو جمع و جور کنم و برم سر کلاس. البته خوبیش اینه که میرم سر کلاس کلا یادم می‌ره چقدر خسته بودم و با انرژی ام باز جای شکرش باقیه 
نکته جالبی که به ذهنم رسید مربوط به کم بودن یا زیاد بودن ریسک پذیری است. همیشه با  این نکته مواجه می شدم که ریسک پذیری ام شاید پایینه و آدم ریسک پذیری نیستم. 
به این نکته رسیدم که ریسک پذیر نبودن من منشا می گیره از دو نکته دیگه:
1- میزان مثبت دیدن و منفی دیدن هر موضوع و اتفاق(بدبینی و خوش بینی)
2- میزان اعتماد به نفس من و خودباوری:)
ازون طریق شاید بشه که ریسک پذیری رو هم درست کرد.
سلااااااام.
بعداز چندروز نبودن ......
امروز به خودم گفتم بهتره صبحانه عسل بخورم 
ظرف عسل راازتو کابینت برداشتم بگو چی دیدم؟
عسل که نبود عسل وسیاه دونه بود البته نه ازاون سیاه دونه ها که با عسل میخورن ،ازاون سیاها که اندازه دونن ومیرن عسلا بخورن!!!!!
حدس زدی چیو میگم؟
 فکرکنم دیشب مورچه ها قرابوده برن عسل ببرن برای سفره عقده دوتا مورچه تازه درحال رسیدن به هم ....
به نظرت چقدرعسل بسه برااینکه عروس داماد مورچه دهن هم بزارن؟
کمتراز یه نقطه
یعنی کمترا
حدود دوسال پیش یک پازل هزار تیکه هدیه گرفتم اما هیچ زمان سعی نکردم کامل اش کنم(هر دفعه که حدودا ۵۰درصد میشد میرفتم سفر یا مهمان داشتیم بعد هم یک دنیا کار می ریخت روی سرم،منم جمعش میکردم).دیشب تصمیم گرفتم این پازل کامل کنم. به خواهرم گفتم :بیا یک کار مشترک انجام بدیم!!گفت:چی؟!منم پازل نشان دادم.چشاش گرد شد بعد با یک لبخند شیطانی گفت قبول...مثل همیشه قبل از اینکه من ساخت پازل تقسیم کنم کادر و حاشیه اش چید(واقعا خسته نباشید میگم بهش/: شاید توان کمکش
چطور تشخیص دهید که بچه کودکستانی شما نیاز به تمرین اضافی در ریاضی دارد
زمانی که فرزند شما سعی میکند عدد3 انگیلیسی را بنویسد , آن را شبیه E  میبیند؟
وقتی با صدای بلند اعداد را میشمارد عدد 5  را از قلم میندازد ؟ در این صورت , ممکن است شما نگران این باشید که فرزند شما در مهارتهای پایه ریاضی مشکل دارد.اما چنین اشکالاتی در این سن کودکان کاملا طبیعی است.
مشکلات ریاضی در کودک

بازی ریاضی
کودکان کودکستانی که تازه شروع به یادگیری اعداد میکنند , همیشه نم
اگر موتور خودرو درست کار کند، هیچ لرزش و صدای غیر عادی از آن شنیده نمی شود، اما اگر بعد از روشن شدن، ریپ بزند، یکی از ایرادهای زیر را دارد:
1. سیستم برق رسانی مشکل دارد که شامل شمع، وایر و کوئل است.
2. اگر به هر دلیل سوخت یا برق به یکی از سیلندرها نرسد، مثلا کوئل به یکی از سیلندرها برق ندهد، یا سوزن انژکتور در یکی از سیلندرها بنزین را درست تزریق نکند، آن سیلندر کار نکرده و نقش خود را در چرخه حرکت های موتور بازی نمی کند، در نتیجه موتور دچار لرزش و ر
طرح درس تم 23 نوشتن حروفی اعداد و حل مسئله در 2 صفحهاز کتاب ریاضی کلاس اول ابتدایی با مشخصات ذیل آماده دریافت می باشد همچنین جهت مشاهده و دانلود سایر طرح درس های پایه اول اینجا را کلیک کنید.
طرح درس روزانه ریاضی اول تم 23 نوشتن حروفی اعداد و حل مسئله
تعداد صفحات فایل: 2 صفحه
فرمت فایل: word و قابل ویرایش
شرح مختصری از فایل
هدف کلی :
از دانش آموزان انتظار می رود در پایان تدریس با نوشتن حروفی اعداد و حل مسئله آشنا شوند.

لینک دانلود فایل
دانلود طرح
 توان و محاسبه عبارت توان دار
نکته: عدد an  را عدد توان دار می گوییم. به a  پایه و به n توان می گوییم.
نکته: هر عدد به توان یک برابر خودش است.
نکته: یک به توان هر عدد برابر یک می شود.

نکته: صفر به توان هر عدد به جز صفر، برابر صفر است.
نکته: هر عدد به جز صفر به توان صفر برابر یک است.
نکته: دقت کنید که صفر به توان صفر تعریف نشده و بی معناست.

ترتیب انجام عملیات ریاضی
پرانتز
 توان
 ضرب و تقسیم به ترتیب از چپ به راست
 جمع و تفریق

نکته:در ب
براش نوشتم : میخوام فروگن شم . یعنی محصولاتی که گیاه در اونها آسیب میبینه رو نخورم. فقط میوه گیاهان رو میخورم . 

نوشته : هیچی دیگه میخوای آبم نخور, یه سری باکتری تو آب هست اونا میمیرن :/ بابا ما خودمونیم ویروسیم کلا :)) والا 

** اینارو هم میگه ها ... اما خودشم قبول داره حرف منو :)))) 
اگر دیدید سوپاپی در خودرو سوراخ شده توجه کنید سوراخ شده نه اینکه کج شده، چند دلیل دارد که عبارتند از :
۱_خوب نبودن جنس سوپاپ 
اگر جنس سوپاپ خوب نباشد امکان سوراخ شدن سوپاپ در لبه ها یا وسط سوپاپ هست ولی ایا ممکن هست جنس سوپاپ خوب باشد ولی سوراخ شود در جواب باید گفت بله که شامل بقیه دلیل ها می شود که در ادامه ذکر می شود .
۲_ رد کردن تایم
۳_ اگر سوپاپ هوا سوراخ باشد ممکن هست اشغالی در لای سوپاپ باعث سوراخ شدن سوپاپ شود .
۴_ اب بندی نبودن سوپاپ ها ، سیت

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها